Marylène Hogewoning

Team van de week: Rijnsburgse Boys JO17-1

Na een korte vakantie was de jeugd van Rijnsburgse Boys weer volop in actie dit weekend. Jan Jungerius zat weer langs de lijn bij het team van de week, deze keer was dat Rijnsburgse Boys JO17-1. Ze speelde tegen FC Lisse JO17-1. Het verslag van de wedstrijd is van Danny Zandbergen.

Rijnsburgse Boys JO17-1 – FC Lisse JO17-1

Op een zonovergoten zaterdag 24 oktober mocht de JO17-1 van Rijnsburgse Boys op de Middelmors aantreden tegen de leeftijdgenoten van FC Lisse. Geen onbekende tegenstander, de Boys hadden een aantal weken eerder op Sportpark Ter Specke tegen dezelfde tegenstander een zwaarbevochten 1-2 bekeroverwinning behaald. Ondanks veel wind stond er ook een heerlijk zonnetje, dus het was prima voetbalweer.

De wedstrijd ging gelijk fel van start. Rijnsburg, welke te maken had met veel blessures en dus met een ietwat geimproviseerde verdediging moest spelen begon goed, maar moest waakzaam zijn voor de counter van FC Lisse welke een flinke meewind hadden. Na wat kleine kansjes over en weer kwam Lisse uit het niets op 0-1. Een lange bal van keeper Jurre bleef in de lucht hangen door een flinke windvlaag, waardoor de verdediging op het verkeerde been stond. De spits van Lisse wist wel raad met de snel ingespeelde bal en maakte alleen voor de keeper beheerst af.

Rijnsburg ging op jacht naar de gelijkmaker, welke al snel leek te vallen toen een poging van Dex half werd tegengehouden maar waarbij Nick de rebound inschoot. Helaas was de vlagger van Lisse, net als in voorgaande seizoenen, weer op dreef. Hij zag buitenspel en helaas ging de scheidsrechter mee in deze enorme dwaling: Afgekeurd! De Boys putten energie uit dit onrecht en na een flitsend aanval was het 5 minunteb voor rust toch 1-1. Na een strakke inspeelpass de 16 in, gaf Mees de bal met een bekeken steekpass op een presenteerblaadje aan Nick welke beheerst afrondde. Vlak hierna floot de scheids voor rust.

Na rust kwamen de Boys met snode plannen de kleedkamer uit waarbij, met windje mee, de druk op Lisse direct wordt opgevoerd. Een aantal kansen bleven helaas onbenut. Aan de overkant ging het in de Rijnsburgse opbouw fout, waarbij de bal weer bij de spits kwam die opnieuw koelbloeding afrondde. Een flinke streep door de rekening van de Boys. Rijnsburg ging nu aandringen en trainer Mathijs nam risico door Teun van de verdediging in de spits te zetten. Dit leverde bijna de gelijkmaker op. Teun kwam na goed doorzetten alleen voor de keeper en had de gelijkmaker op zijn schoen, maar helaas wist de goalie de meubelen voor Lisse weer te redden. Rijnsburg begon aan het slotoffensief en ging met man en macht naar voren. Lisse wist helaas wel raad met de ontstane ruimte achterin en maakte in blessuretijd de klus af: 1-3.

Een katerig gevoel overheerste. Een onnodige nederlaag. Hopelijk kunnen we volgende week weer 3 punten bijschrijven, wanneer we op bezoek gaan bij Koninklijke HFC. Hopelijk dit keer met een complete selectie.