Marylène Hogewoning

Spits Sel Bastmeijer maakt komende zomer de overstap naar Rijnsburg

De 25-jarige spits Sel Bastmeijer verruilt komende zomer derdedivisieclub Hercules voor Rijnsburgse Boys. Bastmeijer heeft getekend voor één jaar, met een optie voor nog een jaar. Daarmee blijft hij tot medio 2028 verbonden aan Rijnsburgse Boys.

“Ik heb heel erg veel zin om aan de slag te gaan bij Rijnsburgse Boys”, vertelt de spits over zijn komst naar de Uien. “Ik denk dat ik goed pas in de speelwijze van de club en ik ben klaar om hier goals te komen scoren.”

Goed gevoel

Sel Bastmeijer kwam in contact met Rijnsburgse Boys nadat het vertrek van Mark van der Weijden werd aangekondigd. Sel: “Rijnsburgse Boys heeft met mij contact opgenomen vanwege het vertrek van spits Mark van der Weijden. De technische commissie kende mij al, had me al bekeken en vertelde me dat ze graag wilde dat ik naar Rijnsburg kwam. Daarna heb ik gesprekken gehad met Jan Blankespoor en heb ik met volle overtuiging voor Rijnsburgse Boys gekozen.”

“Er was wel interesse van meerdere clubs, ja. Ik heb diverse gesprekken gevoerd, maar bij Rijnsburgse Boys was het gevoel geweldig. Ze hebben hier een duidelijk verhaal en een duidelijke spelopvatting, en we hebben beiden het vertrouwen uitgesproken dat het type spits dat ik ben daar goed bij past.”

Bekende gezichten

Voor Sel waren ook de verhalen van oud-teamgenoten Younes Tufi en Mitchell Zwart belangrijk. “Vorig seizoen speelde ik bij Hercules samen met Younes en Mitchell. Toen Rijnsburgse Boys bij me aanklopte, heb ik gevraagd wat zij van de club vonden. Ik kreeg eigenlijk alleen maar lovende verhalen te horen: dat de sfeer bij de club goed is en dat zij het daar erg naar hun zin hebben.”

Ook trainer René van der Kooij is geen onbekende voor Sel: “René heeft mij twee seizoenen geleden naar Hercules gehaald, vanaf mijn toenmalige club Dongen. Maar ik heb nooit onder hem gespeeld, omdat hij toen naar Rijnsburgse Boys ging. Ik ken zijn speelstijl en voetbalvisie wel en ik kijk ernaar uit om daar deel van uit te gaan maken.”

Blik op de goal

“Ik wil de best mogelijke spits worden die ik kan worden”, vertelt Sel over zijn ambities als voetballer. “Mijn kracht zit in mijn loopacties: het weg manoeuvreren van de verdedigers vanuit de blinde hoeken, zodat ik in scoringspositie kom, zowel in de diepte als bij voorzetten. Dat is waar ik mij graag in onderscheid en zo wil ik zoveel mogelijk doelpunten maken om Rijnsburgse Boys te helpen.”

Bij Hercules maakte Sel Bastmeijer in zijn eerste seizoen 32 goals (competitie en beker). Dit seizoen, zijn tweede bij Hercules, wist hij tot nu toe tien keer het net te vinden. Sel: “Dat wil ik doortrekken naar de tweede divisie.”

Loopbaan

Sel Bastmeijer begon met voetballen bij RKSV Sarto in zijn geboorteplaats Tilburg. Daarna maakte hij de overstap naar RKC Waalwijk. Vervolgens ging hij naar VV Dongen. Na zijn verhuizing naar Amsterdam maakte hij de overstap naar USV Hercules.

Naast het voetbal heeft Sel samen met zijn zus een eigen bedrijf waarin zij organisaties ondersteunen bij het verminderen van ziekteverzuim en het voorkomen van burn-outklachten bij werknemers. Sel is binnen het bedrijf verantwoordelijk voor de commerciële zaken.