Rijnsburgse Boys verliest laatste oefenwedstrijd
Net als de openingswedstrijd tegen Telstar (0-2) heeft Rijnsburgse Boys ook de afsluitende wedstrijd in de oefencampagne verloren. Op sportcomplex Varkenoord in Rotterdam was SC Feyenoord een maatje te groot: 3-0. Hierbij moet direct worden aangetekend dat René van der Kooij op deze heerlijke zomeravond spelers had opgesteld die nog de nodige speelminuten moesten maken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de tweede helft waren er maar liefst vier spelers uit Onder 23 die mochten debuteren.

Het was even wachten maar na twintig minuten was het eerste gevaarlijke moment van de wedstrijd. Ruben Kiers, die de gehele wedstrijd in de spitspositie was geposteerd, scoorde maar deed dat in buitenspelpositie. Niet veel later kreeg ook SC Feyenoord de eerste grote kans maar één op één met Moreno Zwarteveld schoot de Rotterdamse aanvaller toch naast. Een minuut later zorgde een prima redding van de Rijnsburgse doelman ervoor dat de openingstreffer niet zou vallen. Aan de andere kant van het veld had Younes Tufi de pech dat zijn inzet van de doellijn werd gehaald en schoot Thibo Agyeman in kansrijke positie hoog over. Meest opvallende speler bij Rijnsburgse Boys was Tom Overtoom. Met zijn overzicht, goede passes en weinige balverlies liet hij zien dat hij voor geelzwart van grote waarde kan zijn. Zes minuten voor rust kwam SC Feyenoord op voorsprong. Nadat Moreno Zwarteveld eerst met een wereldredding een kopbal onschadelijk had gemaakt, was het vervolgens uit de aansluitende corner wel raak na een perfecte kopbal: 1-0.
Na de rust mochten eerst Yamada Kazato, Stijn Eekma en Rutger Eleveld en halverwege de tweede helft Mees Schiphof hun debuut maken in het eerste van Rijnsburgse Boys. SC Feyenoord vond dat allemaal prima en voerde de wat druk op en wist daaruit tweemaal te scoren. De 2-0 viel vanuit een scrimmage en de 3-0 was het eindresultaat na een flitsende aanval. Tussen beide treffers in had Azeddine Sout iets terug kunnen doen maar zijn inzet leverde slechts een corner op. In de slotfase zag de oud-speler van RKAV Volendam zijn vrije trap ook in een toegekende corner eindigen. Na opnieuw een prima redding van Moreno Zwarteveld op een een gevaarlijk Rotterdams schot floot de scheidrechter na exact 90 minuten voor het einde.
Met vijf keer een overwinning, een keer een gelijkspel en tweemaal een nederlaag kwam daarmee een einde aan de oefenreeks. Meest opvallende daarin: er werd 22 keer gescoord door maar liefst 13 verschillende spelers. Mark van der Weijden en Ilias Kariouh scoorden beide viermaal terwijl Ezechiël Fiemawhle tweemaal het net wist te vinden. Een mooie opsteker voor de competitieopener van komende zaterdag tegen Excelsior Maassluis.
SC Feyenoord – Rijnsburgse Boys: 3-0 (1-0)
39: 1-0
51: 2-0
66: 3-0
Opstelling Rijnsburgse Boys
Moreno Zwarteveld, Johan de Haas (46: Yamada Kazato), Mitchell Zwart, Jurre de Jong, Thibo Agyeman, Tom Overtoom (46: Stijn Eekma), Jord van Nobelen (69: Mees Schiphof), Younes Tufi, Joël Tillema (46: Rutger Eleveld), Ruben Kiers en Azeddine Sout