Bekijk een volledige fotoserie van Jan Jungerius hier…
Afgelopen zaterdag de derby Rijnsburgse Boys A2 tegen Quick Boys A4. Op papier altijd een wedstrijd om naar uit te kijken. Gezien de ranglijst kon het voor onze jongens nog wel eens een moeilijke middag worden. Quick Boys staat 2e en is één van de makkelijkst scorende ploegen in de competitie. De wedstrijd werd gespeeld op een mistig en koud veld 2 van de Middelmors.
Onder aanvoering van aanvoerder Vince van Vliet begonnen de Rijnsburgers aan de wedstrijd. Vanaf het eerste moment lieten de uien weten dat er met hen niet viel te dollen. Je mag alles verliezen behalve de derby tegen Quick Boys en dat was te zien. Binnen enkele minuten viel al de 1-0. Een aanval over links werd goed afgerond met een schuiver in de hoek. Niet veel later volgde de 2-0, Quick Boys stond erbij en keek er naar. De Katwijkers probeerded meer vat op de wedstrijd te krijgen, maar kreeg weer een tegenslag te verwerken. Een strakke voorzet van links werd door de buitenspel staande spits niet aan geraakt, waardoor de bal in de voeten van een andere RBBer kwam. Deze maakte de actie af met een droge knal, 3-0. De grensrechter protesteerde nog wel maar de scheidsrechter wilde van niets weten en keurde de goal goed. RBB nam iets gas terug waardoor Quick Boys meer greep kreeg op de wedstrijd. Dit resulteerde in een doelpunt voor de Katwijkers. En zo ging Rijnsburg met een 3-1 voorsprong de kleedkamer in.
In de 2de helft moesten de leiders van de A2 Maarten Barnhoorn, Cees van Vliet en Hans Brussee de stemmen af en toe verheffen om de jongens scherp te houden. De kou en de voorsprong zorgde voor iets wat verslapping in de concentratie. De wedstrijd kabbelde voort en toen lag de bal in eens op de stip. Een speler van Quick Boys had in het strafschopgebied een overtreding gemaakt en de scheidsrechter kon niets anders dan een strafshop geven. Deze mogelijkheid naar een 4-1 voorsprong werd op koelbloedige wijze benut. Kat in het bakkie zou je zeggen, maar quick Boys scoort makkelijk en vlak na de 4-1 zorgde ze met een leuke combinatie voor de 4-2. Hierna was het toch nog met de billen knijpen. Quick Boys begon aan te dringen en kreeg zelfs enkele kansen. Aanvoerder Vince haalde nog de bal van de doellijn met zijn handen. De scheidsrechter gaf aan dat het gezichtsbescherming was maar rood en een penalty had meer dan terecht geweest. Door dit akkefietje ging heel even de waakvlam in beide teams omhoog maar door optreden van beide leiders werd de vlam het in de kiem gesmoord. Kort daarna floot de scheidsrechter af en kon iedereen onder de warme douche.
Volgende week Noordwijk uit bij winst stijgen we weer een plekje op de ranglijst.
Stand
1Rijnvogels A1 5-15 20-3
2Quick Boys A4 5-10 19-9
3Boshuizen A1 5-10 12-10
4Haz. Boys A1 4-09 20-4
5ROAC A1 5-09 17-7
6Warmunda, SV A1 5-06 08-16
7Bernardus A1 4-04 07-16
8Noordwijk A2 5-04 10-17
9Rijnsb.Boys A2 5-03 07-26
10Foreholte A2 5-00 09-21