PSV gaf middels de beginopstelling blijk van het feit dat het de wedstrijd uitermate serieus nam. Mark van Bommel en Dries Mertens waren niet van de partij. Maar zeven spelers die afgelopen week tegen NEC aantraden stonden in de basis. Bij de thuisclub ontbraken niet alleen Joost Kuhlmann en Richal Leitoe, ook Kevin Winter en Benito Olenski stonden niet op het wedstrijdformulier. Die laatste twee waren vanwege een vierde gele kaart geschorst. Normaliter zou de straf in de competitie “uitgezeten” kunnen worden. Maar door de afgelaste wedstrijd tegen HHC Hardenberg moesten ze nu tegen PSV verstek laten gaan.
De wedstrijd is koud bezig wanneer PSV al op voorsprong komt. In de vierde minuut is het Stanislav Manolev die besluit van afstand uit te halen. Onhoudbaar voor Ronald van der Meer zeilt de bal met een enorme curve in de linkerbovenhoek. Verder beperkt PSV zich in het eerste kwartiertje tot aanvallen die veelal in buitenspelpositie eindigen. Of redt Ronald van der Meer op een kopballetje van Georginio Wijnaldum terwijl Mathias Jorgensen zijn doelpunt tegen NEC afgelopen week zonder resultaat probeert te reproduceren. Rijnsburg stelt daar één aanval tegenover die vroegtijdig eindigt omdat Damiano Schet zich in buitenspelpositie waant.
Rijnsburgse Boys realiseert zich dat het meer kan dan alleen maar meevoetballen. Terwijl Dick Advocaat zich nog op staat te winden over een vrije trap is het Jordy Strooker die de bal voor slingert, is het doorkoppen van Danny van der Vijver en komt Mark van den Boogaart net te laat om gevaar te stichten. Dat lukt Damiano Schet even later beter. Binnen vijf minuten schiet hij eerst zelf op doel terwijl Boy Waterman redding brengt, even later snelt hij Manolev voorbij maar leidt zijn voorzet tot een inzet met de hand door Remon van Bochhoven. Even later is het aan de kant van PSV wel raak. Memphis Depay wordt diep gestuurd en strand in eerste instantie op Ronald van der Meer. Maar in de rebound is het Tim Matavz die beheerst de 0-2 in de kruising schiet.
Dan gaat het plotseling snel. Een mislukte spelhervatting van Jos van Beuningen (“ik kon me wel voor m’n hoofd slaan”) brengt Tim Matavz oog in oog met Van der Meer en met een fraai lob brengt de Sloveen de stand op 0-3. Even wordt gevreesd voor een naderende walk-over. Maar de thuisploeg blijkt goed stand te houden. Zo heeft Jordy Strooker bepaald geen makkelijke avond tegen Luciano Narsing. Maar blijft aardig op de been en speelt één van zijn betere wedstrijden dit seizoen. Even lijkt het geluk de thuisploeg zelfs toe te lachen wanneer Raymond Kolder door Peter van Ooijen in het hoekje van het strafschopgebied aangetikt wordt. Even maar – want de door Damiano Schet ingeschoten strafschop wordt gekeerd door Boy Waterman en de herkansing belandt op de paal. Vlak voor het rustsignaal valt de mooiste Rijnsburgse aanval tot dan toe te bewonderen. De opzet komt van Ruud Kras, de diepgang van Damiano Schet maar het terugleggen op Martijn Gootjes leidt niet alsnog tot een doelpunt.
Net na de thee komt het eerste kunststukje op naam van Memphis Depay. Zijn omhaal treft de lat terwijl de assistent-arbiter staat te vlaggen. Meer Brabantse aanvallen volgen maar Ronald van der Meer ligt een aantal keren goed in de weg. De doelman die vorig jaar voor VVSB nog 8 keer moest vissen tegen PSV hoeft zich nu geen enkele doelpunt aan te rekenen. En Rijnsburgse Boys, het blijft voetballen, op zoek naar een eretreffer. In de tweede helft wordt de verhouding tussen klein duimpje en de reus ook fysiek in beeld gebracht wanneer Engelaar namens PSV en Sardar voor RBB als elkaars directe tegenstander in het veld zijn gekomen. En net wanneer een aantal aanvallen over de flanken niet tot resultaat leiden volgt er een Eindhovense variant die eindigt bij de door het midden opkomende Kevin Strootman. Ogenschijnlijk eenvoudig laat hij de 0-4 aanteken.
PSV krijgt vervolgens nog een aantal mogelijkheden de score verder uit te bouwen. Matavz kopt vlak naast, Depay schiet tegen de paal en PSV creëert zelfs een vijf tegen één situatie maar verzuimt te scoren. “Het was een open wedstrijd” zou Dick Advocaat na afloop van de wedstrijd met een glimlach laten optekenen. En dus kon het ook gebeuren dat 10 minuten voor tijd een inzet van Remon van Bochoven door een PSV-verdediger van de lijn moest worden gehaald. Sammy Zandbergen biedt vlak voor tijd Damiano Schet nog een mogelijkheid binnen te schieten. Maar 0-4 zal de uitslag van deze wedstrijd blijken te zijn. Een uitslag waar iedereen zich in kan vinden. Beide trainers konden na afloop van deze bekerwedstrijd content zijn. “Rijnsburgse Boys had 1 of 2 goals kunnen maken. Maar ook wij hadden er nog wel een paar meer mogen maken” aldus Dick Advocaat. Niek Oosterlee vond het jammer dat zijn team op jacht naar die ene treffer er niet in geslaagd was te scoren. Maar was ook tevreden omdat zijn mannen geprobeerd had er een wedstrijd van te maken.
Rijnsburgse Boys – PSV 0-4 (0-3)
4. Stanislav Manolev 0-1; 22. Tim Matavz 0-2; 26. Tim Matavz 0-3; 64. Kevin Strootman 0-4
Gele kaart Rijnsburgse Boys: Remon van Bochoven
Scheidsrechter: de heer Richard Liesveld
Toeschouwers: 3.000
Opstelling Rijnsburgse Boys: Van der Meer, Strooker, Kras, Bart Freke, Van Beuningen, Van der Vijver (58. Sardar), Van den Boogaart, Kolder (73. Sammy Zandbergen), Schet, Gootjes (68. Kluin) en Van Bochoven.
Opstelling PSV: Waterman, Manolev, Jorgensen, Derijck, Vukovic, Wijnaldum (46. Engelaar), Strootman (65. Schouw), Van Ooijen, Narsingh, Matavz (68. Locadia) en Depay.