outhands

Rijnsburgse Boys laat zich verrassen door Noordwijk

De wedstrijd begon met een indrukwekkende minuut stilte ter nagedachtenis aan Wil Paauw, de echtgenote van materiaalman Nico Paauw. Deze minuut leek model te staan voor de gehele eerste helft. Met termen als gezapig, voortkabbelend, het loopt niet en veel te laag tempo werd vanaf de zijkant de wedstrijd van een passend label voorzien. Er gebeurde gewoon bar weinig. Slechts tweemaal moest Noordwijk doelman Mustafa Amezrine handelend optreden. Na vijf minuten wist hij met een reflex een indraaiende corner van Jeffrey Winter uit de kruising te tikken. Vervolgens was het weer vijf minuten later toen hij een inzet van Joost Kuhlmann pareerde. En daarmee was, wat Rijnsburgse Boys betreft, de koek op want twee opeenvolgende corners – na een half uur spelen – leverden geen gevaar op. Noordwijk liet in eerste instantie de Rijnsburgers het spel maken. De ploeg wist met een gevaarlijke counter bijna de openingstreffer te scoren. Mohammed Faouzi, eindstation van een Noordwijkse uitbraak, leverde echter knullig de bal in. Enige opwinding ontstond toen de grillige spits van Noordwijk in duel met Ronald Breinburg erg theatraal naar de grond ging. De schwalbe in de zestien werd terecht bestraft met een gele kaart. Niet alleen Rijnsburgse Boys maar ook Noordwijk wist weinig te creëren. Maar de kansen die de bezoekers kregen waren wel gevaarlijk. Een hard schot van Bram Meurs leek, langs Richard van Nieuwkoop, in het doel te belanden. Bennie van Noord redde op de doellijn door de bal weg te koppen. In de blessuretijd stond Mohammed Faouzi vrij voor het doel maar van dichtbij schoot hij hoog over. De wedstrijd kreeg daarmee de ruststand die het verdiende: 0-0.

De tweede helft leverde direct aan beide zijden grote scoringsmogelijkheden op. Damiano Schet soleerde naar het doel maar verslikte zich in de geroutineerde ex-prof Marcel Akerboom. De Noordwijkse kans was voor Mohammed Faouzi die alleen voor Richard van Nieuwkoop verscheen. Met een fraaie redding hield de Rijnsburgse goalie vooralsnog zijn goal schoon. Wellicht in het besef dat het behoorlijk opgekomen publiek toch wel waar voor haar geld wilde zien werd de wedstrijd aantrekkelijker om te bekijken. Een fraaie pass van Jos van Beuningen op Kevin Winter die met een nog fraaiere voorzet zijn broer Jeffrey aanspeelde werd door de laatste jammerlijk gemist. Van dichtbij ging de bal hoog over… Aan de andere kant leverde een vrije trap van Bram Meurs ook het nodige gevaar op. Maar ook nu werkte Mohammed Faouzi de bal over het doel. Vervolgens was het opnieuw Kevin Winter die zijn broer er op uit stuurde. Alhoewel deze kans een stuk moeilijker was, had ook hier meer ingezeten.

  

Na een uur spelen kon invaller Peter Freke direct doorlopen naar de cornervlag om de vierde Rijnsburgse corner te nemen. Nadat Damiano Schet de bal had ontvangen werd zijn schot in eerste instantie geblokt. In de rebound nam hij vervolgens de bal mee in de zestien en werd daarbij licht gehinderd door Joost Leonard. Tot ongeloof van heel Noordwijk werd de bal door jonge scheidsrechter Ingmar Oostrom (21 jaar, normaal fluitend in de zondag Topklasse en invaller voor de geblesseerde scheidsrechter van de Rest) op de stip gelegd. Kevin Winter, al eerder trefzeker vanaf elf meter tegen Katwijk, wist ook ditmaal te scoren: 1-0. Rijnsburgse Boys wist niet lang van deze voorsprong te genieten. Hoewel Noordwijk nu zelf het ware (aanvallende) gezicht moest laten zien viel de gelijkmaker toch wel uit het niets. Na de ongelukkige momenten eerder in de wedstrijd had nu Mohammed Faouzi wel alle geluk aan zijn zijde toen zijn inzet via de binnenkant van de paal in het Rijnsburgse doel belandde: 1-1. Noordwijk leek vleugels te krijgen want alles wat de ploeg nu aanraakte veranderde in goud. Binnen de minuut na de gelijkmaker gaf de net ingevallen Stefan Mertens de bal aan ex-Katwijker Richard Blonk. Met een fabuleus schot verraste hij iedereen op de Middelmors: 1-2. Nog maar net bijgekomen van deze verrassende ontwikkeling gaf Rijnsburgse Boys binnen twee minuten een passend antwoord. Damino Schet had nu wel succes met zijn snoeiharde schot op doel en bracht beide ploegen weer in evenwicht: 2-2.

Wellicht ingegeven door de Rijnsburgse drang om door te drukken werden defensieve fouten Rijnsburgse Boys uiteindelijk fataal. Gebruik makend van de enorme ruimtes leek het open huis te worden op de Middelmors. Terwijl iedereen een vrije trap in Rijnsburgs voordeel verwachtte na een overtreding op Martijn Gootjes gebeurde dat dus niet. Het spel verplaatste zich naar de andere kant van het veld waar de ingevallen Jeffrey Koemans (inwoner van Rijnsburg) een voorzet gaf op Joost Leonard die de bal terugkopte op Mohammed Faouzi die vervolgens de bal in het doel kopte: 2-3. Drie minuten later was het Stefan Mertens die volop gebruik maakte van de hem geboden ruimte maar verslikte zich in het één-op-één duel met Richard van Nieuwkoop. Nog voordat Rijnsburgse Boys zich serieus voor Mustafa Amezrine kon melden deelde invaller Bryan Braun de fatale klap uit door een voorzet van Mohammed Faouzi in het Rijnsburgse doel te werken: 2-4.

De ene debutant was dus de andere niet. Werd het verassend debuterende GVVV met een 7-2 oorwassing naar Veenendaal gestuurd, na negen jaar(!) wist nieuwkomer Noordwijk weer eens te winnen van Rijnsburgse Boys. Omdat GVVV ook verloor (3-1 tegen Capelle) bleef de tweede plaats achter Spakenburg wel behouden.   

Rijnsburgse Boys – Noordwijk: 2-4 (0-0)
65: Kevin Winter: 1-0 (penalty)
73: Mohammed Faouzi: 1-1
74: Richard Blonk: 1-2
76: Damiano Schet: 2-2
84: Mohammed Faouzi: 2-3
89: Bryan Braun: 2-4

Scheidsrechter: Oostrom
Toeschouwers: 2.000

Gele kaarten Rijnsburgse Boys: Bart Freke, Ronald Breinburg en Joost Kuhlmann
Gele kaarten Noordwijk: Sven de Ridder, Mohammed Faouzi en Joost Leonard

Opstelling Rijnsburgse Boys: Van Nieuwkoop, Breinburg, Van Noord, Bart Freke, Van Beuningen, Kevin Winter, Van der Vijver, Sardar (63: Peter Freke), Kuhlmann (80: Molenaar), Jeffrey Winter (61:Gootjes) en Schet.
Opstelling Noordwijk: Amezrine, De Ridder, Akerboom, Bartlema, Hoogkamer, Meurs (67:Mertens), Faouzi, Blonk, Goncalves, Leonard (86: Braun) en Van der Zijden (67: Koemans).