outhands

Rijnsburg heeft de langste adem in Capelle

Capelle trainer René Vermunt bleek tevreden over de prestatie van zijn ploeg tegen IJsselmeervogels en stuurde dezelfde basiself het veld in. Rijnsburgse Boys kende één mutatie in vergelijking met een week eerder. Niek Oosterlee liet Danny van der Vijver in plaats van Raymond Kolder starten. Terwijl Rijnsburgse Boys probeerde het spel te maken deelde Capelle binnen vijf minuten twee plaagstootjes uit. Een kopbal van Bob Vermunt en een schot van Michel van Guldener gingen net naast. Twee minuten later faalde Jeffrey Winter in de eerste Rijnsburgse doelpoging. Zijn lob, na de eerste corner, ging huizenhoog over. De wedstrijd leek de naam van het sportpark (’t Slot) eer te gaan aandoen. Beide ploegen leken niet in de wedstrijd te komen waardoor deze compleet op slot zat. In het zoeken naar de ruimte op het kleine Capelse veld bleek deze voor Rijnsburgse Boys aan de rechterkant te liggen. Richal Leitoe ontpopte zich als een ware plaag voor Jeroen Koppelaar. De verdediger kwam af en toe letterlijk handen en voeten te kort op de bewegelijke spits af te stoppen. Halverwege de eerste helft kreeg Rijnsburgse Boys binnen vijf minuten twee prima kansen. Allereerst wist Bart Freke met een fraaie pass Leitoe te bereiken die de bal in de zestien bracht. Het is dat Roy Witteman en Bob Vermunt voor opruiming zorgden anders had Jeffrey Winter klaar gestaan om de bal binnen te schieten. Vervolgens wist Resham Sadar, die weinig ruimte kreeg deze middag, met een breedtepass Jeffrey Winter te bereiken. Met een bekeken balletje leek hij keeper Jesper Leerdam te gaan verschalken maar de bal ging net naast.


Jeffrey Winter, hier in actie, pakt weer zijn doelpuntje mee (foto Hans Oudwater)

Scheidsrechter Mike van der Roest had, als enige scheidsrechter in de Topklasse, nog geen kaart getrokken en leek daar mee door te kunnen gaan. Tot acht minuten voor de rust. Nadat hij een stevig duel van Peter Freke niet had bestraft was het notabene aanvoeder Patrick Molendijk die zijn frustratie hierover de vrije loop liet gaan. In het aansluitende duel met Peter Freke schuwde hij fysiek geweld niet en torpedeerde de Rijnsburger. De gele kaart van de scheidsrechter was eigenlijk te mild. De laatste twee kansen in de eerste helft waren voor Capelle. Een listige vrije trap van Michel van Guldener werd fantastisch gepakt door Tim Orlowski en een zoevend schot van Marvin Richard ging naast.

Na de rust leek de moeizame wedstrijd voor Rijnsburgse Boys te gaan kantelen. Een indraaiende vrije trap van Kevin Winter had zomaar de openingsgoal kunnen betekenen maar Patrick Molendijk stond op de doellijn en zorgde voor opruiming. De goal viel wel vier minuten later. Kevin Winter stuurde met een diepe bal Bart Freke op rechts weg. Jeffrey Winter zocht ondertussen zijn positie voor de goal op en kreeg, geheel op maat, de bal op zijn hoofd geplaatst. Een graaiende Jesper Leerdam kon niet voorkomen dat de spits de 0-1 binnen kopte.


Richal Leitoe moet je soms met handen en voeten tegenhouden (foto Hans Oudwater) 

Het stugge Capelle moest nu meer gaan komen en dat leverde voor Richal Leitoe alleen maar meer ruimte op. Nadat de zoveelste overtreding van Jeroen Koppelaar ten opzichte van hem niet met een kaart bestraft werd attendeerde de Rijnsburger de scheidsrechter hierop. Het was niet aan dovemansoren besteed wat niet veel later werd de linksback van Capelle eindelijk bestraft met geel. De scheidsrechter leek nu helemaal los want een minuut later kreeg uitgerekend Richal Leitoe zelf ook een (discutabele) gele kaart. Vervolgens was het opnieuw een minuut later toen Lars Bosscha bestraft werd voor een smerige overtreding op Kevin Winter. Het fysiek spelende Capelle leek zijn prijs te gaan betalen voor het harde spel terwijl Rijnsburgse Boys de rust bewaarde. Bennie van Noord probeerde met een lange bal Richal Leitoe te bereiken maar deze werd gehinderd door Jeroen Koppelaar. De verdediger kopte te zacht terug op de uitkomende Jesper Leerdam. Richal Leitoe, die intussen prachtige ideeën in zijn hoofd had om met zo’n buitenkansje iets leuks te gaan doen, werd vervolgens in een ongelukkig duel met de keeper tegen de grond gewerkt. Na ruggespraak met zijn grensrechter kreeg de keeper een gele kaart en Rijnsburgse Boys een penalty. Peter Freke had de afgelopen weken niet voor niets flink getraind op een andere hoek en schoot keihard de 0-2 in de linkerhoek.


Jeffrey Winter scoort met het hoofd de 0-1 (foto Hans Oudwater)

Capelle moest nu iets gaan forceren en bracht een extra middenvelder en aanvaller in het veld. De gouden wissel leek daar bij te zitten want de eerste actie van Nick van Baaren leverde de tegengoal op. De voorzet van rechts van de invaller werd door de Rijnsburgse verdediging niet kordaat weggewerkt waarna uiteindelijk Michel van Guldener eenvoudig de 1-2 kon binnen tikken. Kort na deze aansluitingstreffer werd de wedstrijd stil gelegd. De overtreding van Jesper Leerdam ten opzichte van Richal Leitoe bleek meer gevolgen te hebben dan gedacht. De knie van de keeper op de borstkas van Leitoe zorgde voor een zuurstoftekort waardoor hij even helemaal weg viel. Aan de zijlijn leverde dit veel onduidelijkheid en onzekerheid op. Capelle-voorzitter Kees Kisjes kwam zelfs hoogstpersoonlijk de brancard het veld in brengen. Fysiotherapeut Henk Jan den Haan gaf aan dat er meer medische hulp nodig was en zodoende werd er gewacht op een ambulance. Ongewild gingen toch ook de gedachten terug naar de laatste ontmoeting tussen Rijnsburgse Boys en Capelle die vrijwel in dezelfde minuut werd stil gelegd. Met de wetenschap dat het weer redelijk ging met Richal Leitoe werd, na een oponthoud van twintig minuten, de wedstrijd hervat. Martijn Gootjes had de plaats van Leitoe ingenomen en Raymond Kolder verving Resham Sardar.

De eerste mogelijkheden in de derde helft, want zo kon je de laatste twintig minuten van de wedstrijd wel noemen, waren voor Jeffrey Winter. Hij schoot van dichtbij over en kwam net te laat toen Jesper Leerdam een verre ingooi van Raymond Kolder los liet. Vervolgens was het pompen of verzuipen voor Rijnsburgse Boys. Capelle voerde de druk op en kreeg zijn kansen. Bart Freke leek in een duel met Marwin Richard de bal goed weg te werken maar via de rug van Dennis Groot rolde het leer toch bijna in het doel. Vlak voor tijd bleken drie corners binnen drie minuten zenuwslopend te zijn. Bij de ene corner kopte een alerte Peter Freke de bal van de doellijn, bij de andere corner tikte een uitstekend keepende Tim Orlowski de bal op tijd weg. Met luid gejuich werd de overwinning gevierd. Volgens Niek Oosterlee een terechte overwinning omdat zijn ploeg geprobeerd had te voetballen in tegenstelling tot Capelle dat vanuit de omschakeling met lange ballen de goal had gezocht. Het geduld van Rijnsburgse Boys was beloond en, in tegenstelling tot eerdere wedstrijden, was de ploeg erg effectief omgesprongen met de spaarzame kansen.

Capelle – Rijnsburgse Boys: 1-2 (0-0)
53: Jeffrey Winter: 0-1, 68: Peter Feke: 0-2 (strafschop), 74: Michel van Guldener: 1-2

Scheidsrechter: M. van der Roest
Toeschouwers: 1.000

Gele kaarten Capelle: Patrick Molendijk, Jeroen Koppelaar, Lars Bosscha en Jesper Leerdam
Gele kaart Rijnsburgse Boys: Richal Leitoe

Opstelling Capelle: Leerdam, Witteman, Molendijk (76: Van der Waal), da Silva, Koppelaar, (69: Tol), Falkenstein (73: Van Baaren), Bosscha, Rothman, Vermunt, Richard en Van Guldener
Opstelling Rijnsburgse Boys: Orlowski, Groot, Van Noord, Bart Freke, Breinburg, Peter Freke (90: Van Beuningen), Leitoe (76: Gootjes), Van der Vijver, Kevin Wi
nter, Jeffrey Winter en Sardar (76: Kolder)