Samen met trainer Pieter Mulders, centrale verdediger Hidde Prijs en verdedigende middenvelder Donny Verdam, stapt vleugelspits Rachid El Yaakoubi deze zomer over van Koninklijke HFC naar Rijnsburgse Boys. El Yaakoubi wordt op 21 juni van dit jaar 30 jaar, is aan zijn tweede seizoen in Haarlem bezig en kan links of rechts in de voorhoede spelen.
Zes goals
Voor zijn huidige club Koninklijke HFC – sinds afgelopen zondag koploper in de zondagtopklasse – scoorde de aanvaller dit seizoen zes competitiegoals. Op dit moment is de speler herstellende van een sleutelbeenbreuk, die hij opliep in een oefenwedstrijd tegen Katwijk tijdens het trainingskamp in Spanje, in januari. Over twee weken hoopt hij zijn rentree te maken. Voordat El Yaakoubi geblesseerd raakte, stond hij elke wedstrijd in de basis.
Haarlem, Volendam en… Katwijk
Eerder speelde de vleugelspits onder andere voor de profs van FC Volendam en HFC Haarlem. Na het faillissement van Haarlem voetbalde El Yaakoubi een half jaar bij Katwijk. Dat was in 2010, waarna hij zou verhuizen naar Qatar, waar hij echter door een kruisbandblessure nooit aan spelen is toegekomen. Via de amateurs van Volendam kwam de aanvaller een kleine twee jaar geleden bij Koninklijke HFC terecht.
Rachid El Yaakoubi omschrijft zichzelf als een echte buitenspeler die het moet hebben van zijn snelheid en zijn individuele acties waarmee hij vanuit het niets beslissingen kan forceren. Hij is rechtsbenig maar speelt ook graag aan de linkerkant.
Stapje extra
Waarom heeft hij voor Rijnsburg gekozen? “Ik had nóg een aanbieding, maar bij Rijnsburg heb ik het beste gevoel, vanwege het prachtige complex en de ambiance in de Bollenstreek. Bovendien staat Rijnsburg al lang aan de top van het amateurvoetbal, langer dan HFC. En verder speelt natuurlijk mee dat trainer Pieter Mulders ook overstapt naar Rijnsburg. Ik zou liegen als ik zou ontkennen dat dit ook meespeelt.” Om er in één adem aan toe te voegen: “Maar ik moet me natuurlijk net als iedereen gewoon bewijzen in het nieuwe seizoen om een basisplaats te krijgen. Maar dat is geen probleem, want juist bij een nieuwe vereniging zet je graag een stapje extra om de supporters te laten zien wat je kunt.”
Zin in
Van de huidige selectie kent El Yaakoubi Marvin Wijks, met wie hij samenspeelde bij Haarlem. “Ik heb er heel veel zin in. Ik hoop en ga ervan uit dat dit in de tweede divisie is. En mocht dat niet zo zijn – wat ik niet verwacht – dan is de doelstelling eenvoudig: kampioen worden en zo snel mogelijk terug zijn op het hoogste niveau.”