Geel-zwart terug op aarde
Niemand dacht vooraf dat GVVV uit een makkie zou zijn, maar op basis van het spel van vorige week zaterdag was Rijnsburgse winst of een gelijkspel niet onlogisch. Het werd een roemloze nederlaag in Veenendaal. Geel-zwart is terug op aarde.

Op de overwinning van GVVV viel niets af te dingen. GVVV speelde met meer inzet, met meer inzicht en met meer fysieke kracht. De ploeg kreeg kans na kans. Rijnsburgse Boys, zonder de aan zijn oog geblesseerde Daan Walraven waardoor Mitchell Zwart zijn basisdebuut kon maken, stelde er over 90 minuten weinig tegenover. Uitblinker Wesley Zonneveld hield geel-zwart echter overeind. Het was geen geweldige wedstrijd al bood de tweede helft wel meer spektakel.

Defensief geklungel
De eerste kans van Rijnsburgse Boys viel in de 37e minuut, de eerste kans van GVVV in de 8e. Defensief legden de Boys het regelmatig af tegen de thuisclub. De aanvallers werden moeizaam bereikt. Mark van der Weijden speelde te vaak op een eiland bij gebrek aan steun van zijn medespelers. Ezechiël Fiemawhle leek er een paar keer door te komen, maar frommelde de bal telkens over de achterlijn als hij kon voorzetten. Het kon niet goed gaan en het ging ook niet goed. Knullig uitverdedigen bracht de bal in Veenendaals bezit. Justin Spies scoorde: 1-0. Het spelbeeld veranderde niet al kreeg Rijnsburgse Boys wel wat kansjes.

Penalty’s
Na de thee leek een tweede Veenendaalse goal een kwestie van tijd. Maar het leuke van voetbal is dat er vaak iets anders gebeurt dan waar je op rekent. Zo ook nu. Mark van der Weijden bracht de bal tot de snelle Fiemawhle. Het was eigenlijk al geen kans meer toen keeper Elber Evora hem raakte. In de zestien of daarbuiten, wel of geen overtreding, dat alles werd een non-discussie. De soms wat warrig fluitende scheidsrechter Luuk Timmer wees naar de stip en bleef daarbij. Mark van der Weijden benutte het buitenkansje: 1-1.

Venijn in de staart
Die meevaller inspireerde geel-zwart niet. GVVV bleef de gevaarlijkste ploeg. Ze speelden fysiek op het randje en er soms over. Binnen een paar minuten kreeg Ilias Kariouh twee keer een beuk. Hij moest eraf. Zijn vervanger Azeddine Sout stond nog geen minuut in het veld toen ook hij de Veenendaalse vechtmachine ontmoette. De wedstrijd leek op een draw af te stevenen toen Azeddine Sout in het strafschopgebied de bal tegen de arm geschoten kreeg. Arbiter Timmer was weer onverbiddelijk. Wesley Zonneveld, die zijn ploeg de hele wedstrijd overeind had gehouden, was kansloos op de poeier van Quincy Veenhof: 2-1.
Volgende week wacht koploper HHC Hardenberg op Middelmors. Een prima gelegenheid voor Rijnsburgse Boys om te laten zien dat het boven in de tweede divisie thuishoort.

GVVV – Rijnsburgse Boys: 2-1 (1-0)
30: Justin Spies: 1-0
55: Mark van der Weijden: 1-1 (penalty)
90+5: Quincy Veenhof 2-1 (penalty)
Scheidsrechter: Luuk Timmer
Toeschouwers: 1.000
Gele kaart GVVV: Elber Evora
Gele kaarten Rijnsburgse Boys: Thomas van Haaften en Mark van der Weijden
Opstelling GVVV: Elber Evora, Quiermo Dumay, Mitch Willems (76: Tariq Dilrosun), Barry Maguire, Koen Hillen, Wimilio Vink, Quincy Veenhof, Joeri Potjes, Justin Spies, Ilias Latif en Arwin van Soest
Opstelling Rijnsburgse Boys: Wesley Zonneveld, Thomas van Haaften, Mitchell Zwart (79: Younes Tufi), Rob Zandbergen, Jesse Buurmeester (79: Thibo Agyeman), Steff van Rooijen, Jeroen Spruijt, Nino Klaver, Ezechiël Fiemawhle (55: Tom Overtoom), Mark van der Weijden en Ilias Kariouh (64: Azeddine Sout)