Marylène Hogewoning

Contract staflid Lukas van Rijswijk met jaar verlengd

Het contract van staflid Lukas van Rijswijk is met nog een seizoen verlengd. De performancetrainer, mental coach, data- en videoanalist blijft daarmee verbonden aan Rijnsburgse Boys tot medio 2027. 

“De keuze was eigenlijk heel simpel: ik heb het hier enorm naar mijn zin”, vertelt Lukas. “De samenwerking met de staf en spelers verloopt, net als vorig seizoen, erg goed en de faciliteiten zijn top. Verder is het vanwege de teamdynamiek en de clubcultuur gewoon hartstikke leuk om hier te werken. Geen dag is hetzelfde. Ik krijg veel vrijheid om te doen waar ik energie van krijg: per speler inzoomen op de belangrijkste ontwikkelpunten en daarmee aan de slag gaan. Dat is het mooiste wat er is.”

Aanbod van PSV

Toch was het niet vanzelfsprekend dat Lukas zou blijven. In de voorbereiding kreeg hij een fulltime contract aangeboden bij PSV. “Daar ben ik toen parttime gaan werken om dit seizoen ook bij Rijnsburgse Boys te kunnen blijven. Dan ben je natuurlijk wel veel bezig met wat je volgend seizoen wil gaan doen. De combinatie PSV-Rijnsburgse Boys is logischerwijs wel erg veel reizen.”

Begin dit jaar kwam er een nieuwe kans voorbij. Lukas is op 1 juni aan de slag gegaan als militair prestatiepsycholoog bij Defensie in Utrecht. “Dat kan ik mooi combineren met Rijnsburgse Boys, dus dat maakte de keuze eigenlijk alleen maar makkelijker. Daarom heb ik hier een jaar bijgetekend, ondanks een aanbod van PSV. Vanaf 1 juni ben ik verantwoordelijk voor de mentale leerlijn van de Landmacht.”

Volgend seizoen is Lukas twee dagen per week aanwezig bij Rijnsburgse Boys. “Die combinatie is goed te maken en geeft mij de ruimte om ook bij Rijnsburg mijn rol op een mooie manier te blijven invullen.”

Volgende stappen zetten

“We hebben een gek seizoen gehad met wat tegenslagen en enkele lange blessures, ook al zijn we voor de rest hartstikke fit”, vertelt Lukas verder. “Dus het is ook knap wat we hebben gepresteerd. Maar het is jammer dat we op het laatst nergens meer voor speelden.”

Voor volgend seizoen ligt de lat hoog. “Eigenlijk hetzelfde als voor dit seizoen: meedraaien in de top van de tweede divisie en die blauwe dennenappel zou ik een mooi doel vinden.”

Daarnaast wil Lukas de ontwikkeling achter de schermen verder doortrekken. “De afgelopen twee seizoenen hebben we mooie stappen gezet in het gebruik van fysieke data en vallen de spierblessures erg mee. Die lijn wil ik graag doortrekken met de medische staf en onze methodes weer verder ontwikkelen. Hiervoor kijk ik geregeld mee bij clubs op het hoogste niveau om te zien wat wij deels kunnen implementeren.”

‘Dat smaakt naar meer’

Lukas kijkt met trots terug op zijn periode bij Rijnsburgse Boys tot nu toe. “Ik ben blij en trots dat ik twee seizoenen geleden deze kans heb gekregen van Peter Cadel en René van der Kooij. Het is super om te zien wat we neer hebben kunnen zetten en dat smaakt alleen maar naar meer.”

Ook voor hemzelf en de staf blijft er genoeg te leren. “Er valt voor de spelers nog genoeg te leren, maar ook voor ons als staf. Elke speler brengt voor ons als staf weer zijn eigen leerschool mee. Op naar weer een mooi seizoen!”